Tabulka velikostí

Legíny

Topy

 

 Materiál

 Recyklovaný nylon

Econyl® nylon je 100% regenerován z odpadu před a po koncové spotřebě, jako jsou použité rybářské sítě, zbytky tkanin a průmyslový odpad ze skládek a oceánů.

Každých 10 000 tun Econylu®

- šetří 70 000 barelů ropy &

- vyhne se 57,100 tunám ekv. CO2. emise

což z něj činí nejen jedno z řešení pro snížení odpadu, ale také ke snížení dopadu nylonu na globální oteplování až o 80% ve srovnání s materiálem z ropy.

 Certifikace

Náš recyklovaný materiál je certifikován OEKO-TEX Standard 100. To znamená, že výsledný produkt byl testován na všechny chemikálie, které mohou být škodlivé, a bylo zjištěno, že neobsahují žádné stopové chemikálie, které by představovaly zdravotní riziko.

 Bambus

Dosahující výšku více než 100 stop, bambus je největším členem travní rodiny a nejrychleji rostoucí dřevinou na světě. Vysoká míra růstu bambusu a skutečnost, že bambus může růst v různých klimatických podmínkách, činí z bambusové rostliny trvale udržitelný a všestranný zdroj. Protože roste rychle, nemá zapotřebí pesticidů ani hnojiv, takže tkanina je hladká a hypoalergenní - ideální pro ty, kteří zažívají alergickou reakci na jiná přírodní vlákna.

Jsme otevřeni novým nápadům a neustále hledáme nové materiály. V blízké budoucnosti plánujeme vyrábět kolekce z dalších udržitelných vláken, jako je recyklovaný polyester, bio bavlna, TENCEL ™ Lyocell a další.

 

 Výroba

Naše výrobce vybíráme pečlivě, na základě jejich odborných znalostí a úrovně jejich pracovních podmínek, jednou za rok je navštěvujeme a prověříme, abychom se ujistili, že i nadále sdílejí naše hodnoty a splňují naše standardy podložené vybranými certifikacemi.

 Vyrobeno jak? Vyrobeno kým?

Spíše než koukat na „MADE IN“ si klademe skutečné otázky: MADE HOW? Za jakých podmínek? Uvědomili jsme si, že vyrobeno KDE neříká vždy vše o tom, JAK bylo oblečení vyrobeno. Za štítkem „Made in“ nechceme nic skrývat.

Naše první kolekce byla vyrobena na ostrově Bali v Indonésii, v továrně, která funguje téměř 30 let, s týmem vysoce kvalifikovaných technických pracovníků, švadlenek a modelářů, správců ateliérů a merchandiserů. Zajímavé je, že továrnu provozují ženy, což je v Indonésii netypické a že většina jejich produkce je z udržitelných materiálů.

Naším budoucím cílem je najít způsob, jak vyrábět naše produkty blíže k místu, odkud látka pochází. Jsme připraveni spolupracovat s různými výrobci na nalezení nejlepšího řešení pro výrobu nejvhodnějším způsobem pro naši planetu a také pokračovat ve výrobě našich produktů na území České Republiky v zájmu podpory pracovních míst.

 

 Životní prostředí

 Obaly & ostatní materiály

Objednávku obdržíte buď v plně biologicky rozložitelném poštovním sáčku nebo papírové krabici s biologicky rozložitelnými náplněmi v podobě kuliček z kukuřičného škrobu. Pro ostatní potřebu používáme materiály recyklované a/nebo FSC certifikované.