O nás


DJANGORO přišlo s uvědomněním si, že módní průmysl je jeden z nejvíce zněčišťujících na světě. Že ke změně je nutné se kromě omezení plastů v domácnosti či nepotřebné jízdy autem a volení šetrných prostředků podívat i do šatníku. Začalo to potřebou férového a skvěle padnoucího oblečení na cvičení.

 


Naše zakladatelka, Veronika, žila v té době v Austrálii, odkud se v roce 2018 se svým nápadem rozhodla navštívit výrobu ekologického oblečení na ostrově Bali. V krásné a ženami vlastněné továrně společně s místní designérkou navrhla první kolekci z Econylu a značka byla na světě. Dostala jméno DJANGORO - DJANGO = probouzející se RO = unikátní žena.

 


Naše zásady

No. 1 Vždy používat co nejvíce šetrné a udržitelné materiály v rozumném množství bez nadměrné produkce

No. 2 Podporovat pouze férovou výrobu a bezpečné pracovní podmínky pro lidi, kteří naše oblečení šijí

No. 3 Neškodit a nezatěžovat Planetu toxiny z výroby, zbytečnými obaly nebo odpadem

No. 4 Pomáhat české přírodě v rámci našeho programu Zpátky přírodě


No. 1 MATERIÁL

Dopad módní společnosti na životní prostředí začíná výběrem materiálu

RECYKLOVANÝ NYLON

Econyl® nylon je 100% regenerován z odpadu před a po koncové spotřebě, jako jsou použité rybářské sítě, zbytky tkanin a průmyslový odpad ze skládek a oceánů.

Každých 10 000 tun Econylu®

šetří 70 000 barelů ropy a vyhne se 57,100 tunám ekv. CO2. emise

což z něj činí nejen jedno z řešení pro snížení odpadu, ale také ke snížení dopadu nylonu na globální oteplování až o 80% ve srovnání s materiálem z ropy.

CERTIFIKACE

Náš recyklovaný materiál je certifikován OEKO-TEX Standard 100. To znamená, že výsledný produkt byl testován na všechny chemikálie, které mohou být škodlivé, a bylo zjištěno, že neobsahují žádné stopové chemikálie, které by představovaly zdravotní riziko.

BAMBUS

Dosahující výšku více než 100 stop, bambus je největším členem travní rodiny a nejrychleji rostoucí dřevinou na světě. Vysoká míra růstu bambusu a skutečnost, že bambus může růst v různých klimatických podmínkách, činí z bambusové rostliny trvale udržitelný a všestranný zdroj. Protože roste rychle, nemá zapotřebí pesticidů ani hnojiv, takže tkanina je hladká a hypoalergenní - ideální pro ty, kteří zažívají alergickou reakci na jiná přírodní vlákna.

ZODPOVĚDNÝ MODEL

Abychom zabránili nevyužití materiálu, vyrábíme naše kolekce v malém množství.

Pokud se některé z našich produktů neprodají, zaručujeme, že je v dalších měsících vrátíme s novými kolekcemi.

PRODUKTY S DEFEKTY

Čas od času nabízíme produkty, které nejsou na prodej v plné cenové výši, abychom jednoduše omezili produkci zbytečného odpadu. Jedná se o malé výrobní chyby, obvykle i těžko pozorovatelné. Obvyklým příkladem jsou vnitřní štítky vytištěné špatně. Tyto kousky prodáváme za nižší cenu.

NÁŠ CÍL

Jsme otevřeni novým nápadům a neustále hledáme nové materiály. V blízké budoucnosti plánujeme vyrábět kolekce z dalších udržitelných vláken, jako je recyklovaný polyester, bio bavlna, TENCEL ™ Lyocell a další.

 

No. 2 VÝROBA

O oblečení, které bylo vyrobeno v neférových podmínkách, nemůžeme říct, že je hezké

Naše výrobce vybíráme pečlivě, na základě jejich odborných znalostí a úrovně jejich pracovních podmínek, jednou za rok je navštěvujeme a prověříme, abychom se ujistili, že i nadále sdílejí naše hodnoty a splňují naše standardy podložené vybranými certifikacemi.

VYROBINO JAK? VYROBENO KÝM?

Spíše než koukat na „MADE IN“ si klademe skutečné otázky: MADE HOW? Za jakých podmínek? Uvědomili jsme si, že vyrobeno KDE neříká vždy vše o tom, JAK bylo oblečení vyrobeno. Za štítkem „Made in“ nikdy nechceme nic skrývat.

Naše první kolekce byla vyrobena na ostrově Bali v Indonésii, v továrně, která funguje téměř 30 let, s týmem vysoce kvalifikovaných technických pracovníků, švadlenek a modelářů, správců ateliérů a merchandiserů. Zajímavé je, že továrnu provozují ženy, což je v Indonésii netypické a že většina jejich produkce je z udržitelných materiálů.

Naším budoucím cílem je najít způsob, jak vyrábět naše produkty blíže k místu, odkud látka pochází. Jsme připraveni spolupracovat s různými výrobci na nalezení nejlepšího řešení pro výrobu nejvhodnějším způsobem pro naši planetu a také pokračovat ve výrobě našich produktů na území České Republiky v zájmu podpory pracovních míst.

 

No. 3 ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Módní průmysl je druhý nejvíce znečišťující na Světe

OBALY & OSTATNÍ MATERIÁLY

Objednávku obdržíte v plně biologicky rozložitelném poštovním sáčku, který by mohl být zaměněn za plastový - ale nenechte se zmást - náš poštovní sáček je svačina pro červy. Jednoduše jej vložte do potravinových zbytků nebo zahradního odpadu. Pro ostatní potřebu používáme materiály recyklované a/nebo FSC certifikované.

RECYKLACE DJANGORO PRODUKTŮ

Jelikož naše kousky jsou vytvořeny tak, aby Vám sloužily dlouho, bavíme se nyní o daleké budoucnosti.

Až přijde čas, rádi přijmeme staré a opotřebované kusy našeho oblečení - bez ohledu na to, v jakých podmínkách jsou, a převezmeme odpovědnost za jejich recyklaci, proměníme je v něco nového a zabráníme aby skončily tam, kam nepatří. Za každou položku, kterou nám pošlete, vám darujeme 20% slevu na další nákup.

Pokud nám chcete zaslat naše staré kousky zpět, nebo přejete-li si více informací o tom, co dělat s použitým oblečením, pošlete nám e-mail na info@djangoro.cz.